Kríza, kríza, kríza. A čo na ňu? Vláde je to jasné. Finančné balíčky, sociálne programy ako príspevky na cestovné, či pomoc so splácaním hypotéky. Srandovné na tom je, že to v konečnom dôsledku zacvakajú ľudia, ktorý za onú krízu môžu najmenej. No ale niečo je predsalen nutné robiť, a prečo by to mali odniesť tí, ktorý za súčasný stav môžu najviac? Automobilky teda padajú pekne na hubu a ujo Sarkózy mal také nebezpečné reči, že francúzske firmy by mali v rámci vlastenectva presťahovať výrobu do rodnej Francie, čím naštval nejaké tie štáty EÚ. Niekoho sa však kríza až tak veľmi netýka. Napríklad esenesáci v Žiline veľkolepo žúrovali a rusi sa rozhodli štedro odmeniť Kirgizsko, ktoré chce vykopnúť amíkov z jednej vojenskej základne, vraj dosť kľúčovej pre NATO.
Ani Kaliňák si z krízy veľkú hlavu nerobil. Hneď v prvý deň platnosti nového cestného zákona, o ktorom sa vyjadroval ako o biči na cestných pirátov, si to šinul po Blave nejakou tou stovečkou. Teda... aby sme boli presný, jeho vodič si to šinul po Blave stovečkou a súdruh Kaliňák je v tom absolutne nevinne. Ďalej Smeru sa podarilo presadiť maďarské názvy v maďarských učebniciach zemepisu, Mikolaj zas začína špekulovať nad maďarskými učebnicami dejepisu, smerácky poslanec Boris Zala sa na to celé vysral, a kvôli eurovoľbám študoval angličtinu priamo na Oxforde a šéfka Privilégia sa šikovne vyhla exekúcii, keď spoločnosť prepísala na nejaké blízke firmy.
Český Vašek Klaus mal zas nejaké blbé reči na adresu slávnej EÚ, Hugo Chavez si zaistil pomocou referenda neobmedzený počet funkčných období a nejakú Eulanu v Taliansku po 17-tich rokoch v kóme odpojili od prístrojov, čo zas rozpútalo vášnivú debatu o eutanázii.
Ale mali sme tu aj historicky prvú vesmírnu zrážku dvoch družíc, jednej americkej a jednej ruskej. V Čechách mali zrážku tiež, ale tu šlo o vlaky a v Amsterdame havarovalo pri pristávaní turecké lietadlo, ktoré si vyžiadalo 9 nebožtíkov. V Austrálii vyčíňajú pre zmenu veľké požiare a mŕtvy sa tam počítajú na stovky, Európou sa prehnala silná výchrica a koncom mesiaca aj dosť nakydalo snehu, takže si slováci mohli vyspevovať: Sniežik sa nám chumelí, Bratislava v prdeli... Ale treba uznať, že nový cestný zákon urobil svoje a vraj je na cestách akosi menej smrteľných nehôd. Akurát pri Polomke na jednom priecestí sprešovala lokálka autobus s lyžiarmi... bohužiaľ 12 ľudí to neprežilo. Samozrejme hneď sa tam dotrepal Fico s Kaliňákom a všetci sa tradične hádali, kto je za to zodpovedný. Či autobusár, či železnice, či obec, či to nové lyžiarske stredisko... skrátka podozrivých je viac, ako v priemernej detektívke a každý má svojho favorita. A keď ešte Rusi trepnú do vetra, že v marci pokračujú s odstávkami plynu kvôli Ukrajine, tak bude mať Európa o zábavu aj budúci mesiac postarané.
Február 2009
03.03.2009 16:20:41
Komentáre