Napriek tomu, že som sa to snažil brať tak trochu vtipnejšou formou, som samozrejme nechcel nikoho uraziť alebo inak sa ho dotknúť. Je pravda, že to, čo sa deje a ohuruje davy nebýva povahy práve veselej (vojny, vraždy, katastrofy), ale ako sa hovorí: sranda musí byť aj keby na chleba nebolo...
Január
Tak hneď na začiatku nám dobrý strýko Dzurinda nadelil nejaké to zvyšovanie cien energií a vody, za čo ho náš prezident Gašpi sprdol v novoročnej správe, keď kritizoval únosnosť reforiem. Začiatkom mesiaca sa i dosť diskutovalo o lavíne, ktorá v decembri zasypala nejakých českých turistov, ktorý sa rozhodli stanovať zrovna na lavinóznom svahu a exminister Rusko vytasil ďalšiu tajnú nahrávku, ako sa s poslancom Elsnerom bavil o nejakých zálohách. Okrem toho z Ruska prišla taká kosa, že v Blave mrzli autobusy a aby toho nebolo málo, vybuchlo tam aj nejaké plynovodné potrubie. Ďalej náš ctihodný parlament rozhodol, že Bratislavské letisko predá Viedni, však nech už majú dve a umelci chceli odvolať ministra kultúry, Ferka Tótha.
Ale mali sme tu i jednu tragédiu. V maďarsku nám padlo vojenské lietadlo, prežil to jediný vojak. Minister obrany, Liška sa potom rozhodol odstúpiť z funkcie.
A čo nové vo svete? Nuž izraelský premiér Ariel Šaron vyfasoval mozgovú porážku, čím potešil nejakých tých palestínčanov, Rusko odstavilo od plynu Ukrajinu, ale keďže Ukrajinou prúdi ruský plyn do celej Európy, museli sa napokon nejako rýchlo dohodnúť a v Čechách, kvôli softvérovej chybe zastavovali ich slávne rýchlovlaky Pendolíná. Česi sa normálne na Talianov, ktorý im ich zmontovali, nasrali. V dôsledku bohatej snehovej nádielky padali aj nejaké strechy, najvážnejšie to bolo v Poľsku, kde sa našlo v troskách vyše 60 mŕtvych. Konštruktéra tej strechy to tak vzalo, že chcel spáchať samovraždu. No a Irán sa vysral na celú bezpečnostnú radu OSN a za silných rečí obnovil svoj jadrový program.
Február
Tak najprv správy z domova: KDH sa nepodarilo v koalícii presadiť zmluvu o výhrade svedomia, ktorú dávalo dokopy s Vatikánom a keďže stále len sľubovali, že odídu z vlády, teraz tak konečne učinili. Na konci mesiaca sa pohádala lekárska komora so Všeobecnou Zdravotnou Poisťovňou, v ktorej je poistených 70% ľudí. Čo s toho vzíde... dozvieme sa o mesiac. Okrem toho slovákov dosť naštval jeden americký režisér, ktorý si pre dej svojho brutálneho hororu vybral Slovensko. Myslel si, že blbý amíci aj tak nevedia, kde to Slovensko vlastne leží a že tam už dávno nie sú komunistické pomery. Do tohto filmového hitu mu naspievali i také naše hviezdy a skupiny ako Meky Žbirka, Tublatanka či Team, pričom Meky ani netušil, že pôjde o horor a Palo Habera pindal, že to bolo bez jeho súhlasu. Popritom všetkom sa ešte u nás potvdil i výskyt vtáčej chrípky.
Vo svete to taktiež žilo. Moslimovia sa tentoraz nasrali na dánov, lebo nejaký ich denník zverejnil karikatúry ich proroka, čo sa vraj nesmie. Dáni argumentovali slobodou prejavu, ale aj tak sa kvôli tomu vraždilo... ako to už býva v islame dobrým zvykom. Výzva jedného islamského denníka so súťažou o najlepšiu karikatúru s tématikou holokaustu po tom všetkom vyzerala ako nevinný návrh. V tomto virvare si užil svojich 5 minút slávy i istý David Irving, ktorý tvrdil, že žiaden holokaust vlastne nebol, začo vyfasoval 3 roky.
Rusko sa zas snažilo zmierniť napätie okolo Iránskeho jadrového programu tým, že navrhlo, že im bude urán obohacovať samo, aby neprišlo k jeho zneužitiu. Egypťania si vyrobili vlastný Titanic, keď sa im v Červenom mori potopila loď s 1400 ľuďmi. Vytiahli ich len okolo 400. V Moskve zas padla nejaká strecha, a v Turíne sa konala zimná olympiáda, na ktorej sa našťastie nič hrozné nezomlelo. Teda okrem toho, že Slováci prehrali s Českom v hokeji.
Marec
Začiatkom prvého jarného mesiaca bola veľká kosa a nakydalo veľa snehu. Potom sa to všetko začalo topiť a zatopilo to v niektorých prípadoch mnohé časti mnohých miest. Ale Dzurinda si ešte stihol poriadne zalyžovať, dokonca až tak poriadne, že si pri tom dolámal nohu. Veru mal čo robiť, aby čím skôr zvládol barle a mohol ísť pozrieť do Ameriky svojho kamoša Busha. Inak už sa na Slovensku pomaličky zvolebnieva, politické strany si vylosovali svoje čísla a Dzurinda ešte stihol spraviť z Ferka Totha exministra kultúry. Volebného boja sa však neúčastní strana Slovenskej Pospolitosti, ktorú začiatkom mesiaca súd zrušil.
V Bielorusku sa zas schyľuje k prezidentským voľbám. Súčasný prezident Lukašenko preto preventívne zakázal demonštrácie proti súčasnému režimu a aby ukázal, že to myslí vážne, nechal zatknúť aj nejakých novinárov. Na Ukrajine prebehli parlamentné voľby, v Bagdade sa zišiel nový parlament, vo Francúzsku sa opäť ľudia búrili, proti nejakým novým zákonom a Bushovi sa nepáčil Irán.
Vo väznici v Haagu zrazu skolaboval bývalý juhoslovanský a srbský prezident Slobodan Miloševič a hneď na to sa začali všetci hádať, či to bola vražda, samovražda, alebo zinfarktoval len tak. Moslimov zas pobúril nejaký afgánec, ktorý si pred 16-timi rokmi dovolil konvertovať na kresťanstvo, čo je podľa ich zákonov zdravé na popravu.
Apríl
Tož, na Slovensku bolo celkom pekne, slniečko hrialo, len teda koncom mesiaca sa to zas posralo. Kto bol moc chorý, mal smolu, lebo lekári sa rozhodli ostro štrajkovať, nakoniec ich musel zastaviť súd. Ale lekári sa nevzdávajú a sľubujú, že nabudúce ešte pritvrdia. V tom všetkom nám už nič iné nechýba ako premiérovo vyhlásenie, že sa mu v tejto pozícii páči a rád by na nej zotrval i po voľbách. Predvolebný boj sa inak celkom utešene vyhrocuje, už sa nejakému Slobodnému Fóru nepáčil aj nejaký billboard o ktorom bolo zrazu veľmi ťažké zistiť, kto si ho vlastne objednal. A i tento rok boli problémy s maturitami, keď na nete kolovali maturitné otázky ešte pred samotnými skúškami.
A v tom všetkom ešte nejaký hackeri len tak zo srandy vnikli do počítačov Národného bezpečnostného úradu, aby ukázali svetu, ako ťažko sa tam pracuje a akými originálnymi neuhádnuteľnými heslami majú zabezpečený systém. Obyčajný zábavný server Azet.sk je zabezpečený ďaleko lepšie. V Blave sa podarilo v prvej polovici mesiaca zraziť trom električkám, opitý poslanec Duray si to hasil mestom 110-tkou a koncom mesiaca tam niekoľko dní nejaký blbec rozlieval ortuť.
A čo nové vo svete? Nuž v Bielorusku podľa očakávania vyhral v prezidentských voľbách Lukašenko, začo mu EU namiesto blahoželania zakázala vstup do členských krajín. V maďarsku vo voľbách vyhrali nejaký socialisti, na čo náš národniar Janko Slota poznamenal, že vyhralo to menšie zlo a v Indonézii začali vydávať umierneného Playboya pre umiernených moslimov.
Zemetrasenie na Kamčatke zrejme nikoho moc nevzrušilo (teda až na nejakých tých kamčatčanov), zato teroristi si povedali, že už začína letná sezóna a tak sa nejaký vyhodili do vzduchu v Karáčí a odpálili nejaké nálože v Egypte. Izraelského premiéra Ariela Šarona ležiaceho v kóme po mozgovej porážke konečne zbavili funkcie.
Máj
V mesiaci lásky mal tuším hlavné slovo Vatikán. Najskôr sa pohoršoval nad tlstým kresleným pápežom, ktorý si seriáloval na hudobnej stanici MTV, potom exkomunikoval nejakých čínskych biskupov, lebo ich tam dosadili komunisti a vrcholom všetkého bolo uvedenie filmu "DaVinciho kód" do kín, podľa ktorého mal vraj Ježiš ženu a dieťa. V jednom talianskom meste sa dokonca rozhodli upáliť knihu pána Browna, podľa ktorej to bolo natočené. Koncom mesiaca si však pápež nenechal pokaziť cestu do Poľského Krakowa a stavil sa i v rodisku jeho slávneho predchodcu vo Wadoviciach.
Zo svetových udalostí ešte treba spomenúť pád arménskeho lietadla, v ktorom prišlo o život 113 ľudí, vojnu akéhosi brazílskeho gangu PCC proti polícii a vlastne proti všetkému a zemetrasenie v Indonézii, ktoré si vyžiadalo vyše 5000 obetí. Indonézania majú proste smolu. Nemci si zvyšujú dane na 19%, no a amíci chcú postaviť na hraniciach s Mexikom múr, lebo už ich vraj nelegálny imigranti serú. Taliansko sa môže pochváliť novým prezidentom, bývalím komunistom, Fidel Castro sa naštval na časopis Forbes, lebo o ňom písal, že má niekde uliate veľké milióny, Čína dokončila najväčšiu priehradu sveta a v Čiernej Hore sa konalo referendum o odtrhnutí od Srbska, čo sa napokon úspešne podarilo. Okrem toho sa konali i majstrovstvá sveta v hokeji, v ktorých slovákov vymleli kanaďania a tak to blbo dopadlo.
Na domácej scéne vrcholia predvolebné kampane, politici sa vyškierajú takmer z každého billboardu, ale už toho pre istotu veľa nesľubujú. Nejaký ftipálek posielal politickým stranám e-maily a sms-ky so sprostými správami a falošnými odosielateľmi... akože si ich posielajú navzájom. Nejaký Maxon taktiež žiadal ospravedlnenie od Vladka Mečiara, lebo vraj o ňom hovoril dosť nepekné veci. V tomto hurhaji ešte stihol prezident Gašpi podpísať novelu zákona o dôchodkoch a konal sa i súd s istým Čermákom, údajným to bossom podsvetia, ktorý ale prekvapivo tvrdí, že je nevinný. Primátorka Zlatých Moraviec hladovala, lebo jej chýbal cestný obchvat a Púchov len tak poslal nejakých rómskych neplatičov do Nimnice, kde ich nechceli a poslali späť. Obe mestá si potom začali nadávať do rasistov.
Jún
Najdôležitejšou udalosťou boli jednoznačne parlamentné voľby. Začiatkom mesiaca sa volilo v Čechách a volilo sa blbo, lebo síce vyhrala pravičiarska ODS, ale s ľavičiarskou ČSSD sa dostali do patovej situácie a do konca mesiaca sa ani zaboha nevedeli dohodnúť. Na Slovensku sa volilo až v strede mesiaca. Do poslednej chvíľky sa strany a lídri handrkovali, obviňovali a čo ja viem, čo ešte, malé strany dokonca žiadali tri dni pred voľbami, aby bol termín posunutý, lebo nedostali v médiách dostatočné množstvo priestoru a voliči do poslednej chvíľky nevedeli, kto s kým by šiel do vlády. Ono to vlastne nevedeli ani po voľbách, keď vyhral Ficov Smer, ktorý potom asi týždeň rokoval s ďalšími piatimi parlamentnými stranami. KDH-áci sa nejako nevedeli dohodnúť a tak nakoniec pán Fico zložil vládu s Mečiarovim HZDS a Slotovým národniarskym SNS. Pravičiari a ekonómovia vzápätí vymýšľali katastrofické predpovede budúceho Slovenska. Uvidíme.
Ale nielen voľbami Slovensko žilo. Na východe nejaké prudšie dažde vyliali Torysu, pár dní po voľbách sa rozhodol horieť sklad Matadoru a na cestách sa nám zabili dvaja politici. Exminister kultúry Ferko Toth sa zrazil s vlakom a o dva dni neskôr sme prišli i o bývalého federálneho ministra vnútra a terajšieho riaditeľa Ústavu pamäti národa Janka Langoša, keď mu nedala prednosť multikára so štrkom. Okrem toho riaditeľ STV Rybníček si povedal, že odstúpi z funkcie a pôjde riaditeľovať do novej českej telky Febio. Ale hlavne, že nám tu koncertovali depešáci a potom prišiel aj Sting.
Stručne zo sveta. Amíci už konečne dostali toho parchanta Zarkáwího. Moc sa ale netešili, lebo v Guantanáme sa im obesili traja väzni a bol z toho veľký malér. A aby toho nebolo málo, Severná Kórea sa rozhodla testovať novú balistickú strelu a Saddámovi Husajnovi zavraždili už tretieho obhajcu. Na Srí Lanke nabehol autobus na nastraženú mínu a hrozí tam občianska vojna. No a Palestínci uniesli nejakého izraelského vojaka a tak sa Izrael vcelku nasral.
Júl
Asi najväčšou politickou udalosťou na Slovensku po voľbách bol Janko Slota, ktorý si zas púšťal hubu na špacír a pre české Lidové Noviny povedal, ako závidí čechom, že sa zbavili sudetských nemcov, čím nasral nielen nemcov, ale ako vždy i maďarov, ktorý situáciu náležite využili a opäť esenesákom nadávali do fašistov. Premiér Fico to odmietol komentovať, lebo mal zrovna dosť starostí s európskou socialistickou internacionálou, ktorá chcela jeho stranu vylúčiť zato, že šiel do vlády so spomínaným Slotom. Aspoňže v čechách, s pánom Paroubkom našiel spoločnú reč.
Inak bolo v celej Európe hovadsky teplo, ľudia kolabovali, pri Pezinku nám uhoreli dvaja policajti, hasiči zas mali čo robiť, aby skrotili požiar v Nízkych Tatrách a v Západných sa na dva dni stratil asi desaťročný chlapec. Chvalabohu ho potom našli, síce v nie najlepšom stave, ale už je zrejme z najhoršieho vonku. Potom ešte v Dolnokubínskej nemocnici došlo k zámene novorodeniat a koncom mesiaca vydal Fico programové vyhlásenie vlády, v ktorom sa zastrája zdvihnúť dane bohatým, ktorý tým moc nadšený pochopiteľne nie sú. Okrem toho, že maďari využívajú opilecké reči nášho národniara Slotu k rozdúchavaniu ešte väčšej nenávisti, tak si i zvyšujú dane, v Irkutsku po pristávaní zhorelo v lietadle 150 ludí, rusom sa podarilo zabiť vodcu čečenských povstalcov, nejakého Basajeva. V Indii to tiež nebolo bohviečo, lebo sedem bômb im tam vo vlakoch zabilo asi 190 ľudí. Pápež sa zas rozhodol postaviť proti homosexuálom a vyzdvihovať tradičnú rodinu.
Najviac svetovej pozornosti, sa však dostalo Izraelu, ktorý sa rozhodol zaútočiť na Libanon, lebo sa tam skrývajú teroristi z Hizballáhu, ktorý im uniesli dvoch vojakov. Avšak verejná mienka sa veľmi rýchlo otáča proti nim. Zatial totiž likvidujú hlavne nevinných civilistov vrátane detí a dokonca sa im podarilo zabiť i štyroch pozorovatelov OSN. Slová amerického kamoša Busha, že Izrael má právo na obranu, potom vyzerajú fakt dosť blbo.
August
Celý mesiac nejaký švihnutý nacionalisti rozdúchavali vášne medzi Slovenskom a Maďarskom. Začalo to nejakým protimaďarským videoklipom na nete, v Budapešti na to sprejeri pred Slovenským Veľvyslanectvom nastriekali nápis Nezabudneme a na futbalových stretnutiach sa mihali také hlášky ako Smrť Slotovi, Fuck Slovakia, alebo Slováci maďarskými otrokmi. V Nitre zas nejaký gauneri zmlátili nejaké dievča lebo telefonovalo po maďarsky. Diplomati mali, čo robiť, aby situáciu ako tak zvládli. A popritom všetkom sa náš Fico vybral do Iraku pochváliť sa svojimi maskáčmi, kde okrem iného nadhodil i otázku, či tí naši vojaci tam ešte k niečomu sú.
Izrael to ešte stále drtí v Libanone, ale potom mu to bezpečnostná rada OSN zatrhla a tak sa stiahol. Na veľké potešenie amíkov Fidel Castro vyfasoval dajaké črevné krvácanie a poveril vládou svojho brata Raula. Ale prevrat sa nekonal, Fidelovi sa stav asi po týždni zlepšil a amíci sa prestali radovať. Španieli mali zas problém s požiarmi, ktoré im tam zakladala nejaká organizovaná tlupa, nejaký Janukovič sa stal premiérom ukrajiny a nejaký americký vojaci zabili a znásilnili 14-ročné iracké dievča... vraj zo stresu.
Najväčší frajer bol ale Tony Blair, lebo práve Británia zabránila ďalšiemu veľkému teroristickému útoku na lietadlá. Síce potom sa hovadsky sprísnili opatrenia na letiskách, ľudia si nesmeli brať so sebou ani vlastné nápoje a vybavovanie bolo zdĺhavé, ale za bezpečnosť na cestách sa platí.
V čechách ešte stále, po dvoch mesiacoch po voľbách nemajú vládu. Proste občiansky demokrati ani sociálny demokrati sa ani zaboha nevedia dohodnúť a tak sú tam kde sú. Ešte nejaké tie nešťastia: Takže na Ukrajine trafil lietadlo blesk a po páde sa našlo asi 170 mŕtvych. V Egypte si zas zrážka vlakov vyžiadala 80 obetí a v Budapešti tiež zabíjal blesk, keď sa mu podarilo trafiť troch ľudí, ktorý boli v zlom čase na zlom mieste. Ale tak to už v živote chodí.
September
Nezačalo to nejak slávne. Slávneho lovca krokodílov Steva Irwina zabila raja a pápež citáciou nejakého byzantského cisára zo 14. storočia naštval moslimov, ktorým sa potom celý mesiac ospravedlňoval. Amíci spomínali na piate výročie teroristických útokov na Dvojičky a šírili sa i špekulácie, či ten Bin Ládin už náhodou niekde nezomrel. V Thajsku sa všetci vytešovali z vojenského prevratu, teda okrem premiéra Thaksina Šínavatru, ktorého mal nahradiť volajaký kráľ. Ústavu zrušili tiež a pre istotu obmedzili i slobodu tlače, aby niekoho predsalen nenapadlo vyjadriť nespokojnosť. V druhej polovičke mesiaca v Nemecku nabúral magnetický testovací rýchlovlak používaný na turistické účely do obslužného vozidla na trati a vyžiadal si tak 22 obetí.
Slovensko-Maďarské vzťahy stále otriasal škandál akejsy študentky Malinovej... áno bola to oná dievčina, ktorú v Nitre minulý mesiac zmlátili len preto, že telefonovala maďarsky. Lenže slovenská polícia prišla s vysvetlením, že chúďa dievča vôbec netelefonovalo a že si celé to prepadnutie len vymyslelo, aby sa vyhla nejakej skúške. Maďarská strana však slovenskej polícii neverila, Malinová taktiež trvala na tom, že ju prepadli a do toho začal ručať Slota niečo o maďarskom komplote proti Slovensku a tak. Výsledkom boli totálne zblbnutý slováci, ktorý už fakt nevedeli koľká bije. Naštastie sa v Budapešti prevalilo, že premiér Ferenc Gyurcsány klamal v predvolebných sľuboch len aby sa dostal k moci a tak bojachtivý demonštranti vzali útokom maďarskú televíziu a nejaké tri noci robili bordel. Zahraniční i domáci pozorovatelia to prirovnávali k najväčšej akcii svojho druhu po páde komunizmu.
No a Fico si ešte stihol odskočiť do Afganistanu, lebo tam jeho maskáče ešte nevideli a zahral si tam so slovenskými chlapcami futbal.
Október
Na domácej scéne si to Fico šplhol u voličov zvýšením minimálnej mzdy a tak sa dostal k docela kladnému hodnoteniu za prvých 100 dni vlády. Pravda... kladne ho hodnotili iba doma, zahraničie ním moc nadšené nie je a Socialistická internacionála mu pozastavila členstvo na 10 mesiacov, lebo Slota ich zrejme nepresvedčil, že nie je nacionalista. Taktiež sa mu podarilo naštvať pracovníkov Betliarskeho kaštieľa, lebo na poslednú chvíľu presunul zasadanie vlády do neďalekého kulturáku.
Gašparovič sa mrkol do Vietnamu, a keď sa vrátil, rozplýval sa, ako je to tam super a Mečiar navrhol Slotovi, aby urobil Slovensku dobre a dobrovoľne odstúpil. U našich južných susedov sa taktiež nenudili. Gyurcsány sa na summite vé štvorky pohádal s našim Ficom a keď sa malo oslavovať 50-te výročie neúspešnej protikomunistickej revolúcie, vypukli nepokoje, ktoré revolúciu naozaj pripomínali. Dakto aj ukradol výstavný tank a zamieril ním do ulíc Budapešti, čo nášho Slotu, ktorý sa vyznamenal výrokmi o tankoch na Budapešť, vcelku pobavilo. Ale i v takom Paríži spomínali na minuloročné výtržnosti ďalšími výtržnosťami. V Ríme sa zas zrazili dve metrové súpravy a v amerike nejaký debil vtrhol do amišskej školy v Pennsylvánii a začal streľať do dievčat.
O najväčší svetový rozruch sa však postarala Severná Kórea, ktorej sa podarilo otestovať atomovku a hneď sa začali vyhrážať amíkom, že ju aj použijú. Ale diali sa i veselšie veci. Tak napríklad sa už tradične rozdávali nobelovky, z ktorých sa aj tak väčšina ušla amíkom a Austrália sa rozhodla postaviť najväčšiu solárnu elektráreň na svete, lebo koncom mesiaca už aj taký Tony Blair trepal niečo o ekonomických škodách globálneho otepľovania.
November
Bolo to dosť perné. Hlavne na Slovensku. Mečiar si povedal, že druhé husle hral už dosť dlho a tak si šupol do Transpetrolu kamoša Rezeša, ktorý úspešným vytunelovaním véesžetky v minulosti dokázal, že on je na to ten pravý. Fico síce pindal, ale to bolo tak všetko na čo sa zmohol. Nejaký poslanec za SNS zas vybavil svojej dcérke teplučné miestečko v Trnavskej Teplárni, kde sa každý mesiac zúčastní tak na hodinovom rokovaní predstavenstva a vyfasuje za to plat, ktorý by ako polročný bral barsjaký dôchodca. Ako 23-ročná vyučená servírka, je zrejme odborníčka na danú oblasť.
Začiatkom mesiaca policajti zatkli i istého podnikateľa a veľké zviera spoločnosti Orange, Reháka a jeho kumpána, akéhosi právnika Valka za vydieranie. No a na konci sa zas dosť diskutovalo o rušení nejakých vlakových spojov, čo sa stretlo s dosť veľkým nesúhlasom zo strany radových občanov. Napokon teda Fico rozhodol, že vlaky sa rušiť nebudú, ale je tiež možné, že si to nechcel posrať pred komunálnymi voľbami.
Bohužiaľ sme tu mali i nejaké neštastia a vraždu. V Novákoch zasypalo štyroch baníkov a v Novej Bani nejaký mafiáni zastrelili podnikateľa Kubašiaka. V Iraku zas zahynul pri výbuchu nástražného systému slovenský vojak Rastislav Neplech. Vo svete to taktiež nie je ružové. V Nairobi účastníci konferencie o klimatických zmenách pozorovali topiace sa snehy na Kilimandžáre, Saddáma Husajna odsúdili na smrť obesením, s čím podaktorý moc nadšený nie sú. Napríklad i taký Blair špekuluje, či to náhodou moc nezaktivizuje teroristov. V Iraku je to ale vlastne jedno, lebo tam je zabíjanie aj tak na dennom poriadku a okrem toho sa im rozpadá tá demokraticky zvolená vláda, takže väčší bordel tam už snáď mať nebudú.
Na americkáho ministra obrany zas nejaká nadácia podala žalobu za vojnové zločiny, v Libanone zavraždili ministra priemyslu a v Anglicku otrávili bývalého ruského špióna Litvinenka rádioaktívnym polóniom. Keďže Litvinenko bol veľký odporca Putinovej politiky, začali sa všetci hádať, či ho otrávilo Rusko, aby sa zbavilo nepohodlného, alebo Západ, aby to mohol hodiť na Rusko. Z čoho vyplíva, že sa aj tak na nič nepríde, otrávili ho zbytočne a život pôjde ďalej. Aspoňže sa nám pápež z Turecka vrátil živý.
December
Začiatkom mesiaca sa konali komunálne voľby s účasťou pod 50 percent, slováci zrejme už na túto demokratickú vymoženosť serú. Naše skvelé súdnictvo potom konečne uzavrelo prípad Cervanová. Však ju zavraždili len pred nejakými 30-timi rokmi, pričom im ešte jeden vrah zdrhol a bolo naň vyhlásené pátranie. Malinová sa šla zas sťažovať na ústavný súd a v Topoľčanoch prepychol jeden spolužiak druhému štetcom pľúca. Poranený Jakub ešte stihol útočníkovi odpustiť a potom skonal, i keď tu sa nedá vylúčiť i pochybenie lekárov, keďže ho predtým stabilizovali.
Vo verejnej telke zvolili nového šéfa, akéhosi Radima Hrehu. Inak bol celý december taký o ničom. Teplo jak sviňa, aspoň na december a ani zaboha nechcelo nasnežiť, na čo nadávali najmä majitelia zjazdoviek.
Svetom, alebo aspoň Európou otriasal sexuálny škandál našich katolíckych bratov poliakov, kde cesta do istej politickej strany viedla cez posteľ, zomrel bývalý čilský diktátor Pinochet, v Moskve protestovali nejaký ľudia proti Putinovi a v Lýbii odsúdili na trest smrti nejaké bulharské sestričky a palestínskeho lekára, lebo vraj nejaké deti nakazili vírusom HIV. Pár velikánov svetovej politiky sa proti tomu síce ohradilo, ale zdá sa, že tých chudákov naozaj popravia. Koncom mesiaca v Iraku popravili obesením i bývalého irackého diktátora, slávneho to Saddáma Husajna.
A tak uplynul ďalší rok.
Komentáre
Koukni se sem je to taky o politice